Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prodej vily Veleslavínova 183/11 v Liberci

Popis nemovitosti

Nyní máte jedinečnou příležitost koupit si tuto vilu, která  byla  navržena v  r. 1924 významným vídeňským architektem Alfredem Kellerem  a v roce 1925 byla postavena pro tehdejšího  libereckého starostu Franze Bayera, který se zasloužil vybudováním prvního krematoria na českém území nebo o založení Jedličkova ústavu.

Dům se nachází ve vilové čtvrti na ulici Veleslavínova v mírném svahu. Postavení vily v okolní zástavbě potvrzuje situování domu na navážce, zpevněné masivním věncem ze žulových kvádrů. Do ulice se obrací reprezentativním, přísně symetrickým štítovým průčelím s předsazenou terasou s figurální sochařskou výzdobou na soklech po stranách barokně tvarovaného schodiště. Díky tomuto vyvýšení domu je hezký výhled do okolní krajiny a z terasy je vidět na Ještěd. Nedaleko asi 15 minut pěšky je přehrada Harcov, která nabízí odpočinek a relax třeba na písčité pláži nebo sportovní vyžití i rybaření aj.

Dům prošel rekonstrukcí  v r. 2021, byla obnovena izolace pod úrovni terénu, nová elektroinstalace, omítky, vodovodní potrubí, nová koupelna a WC.

V prvním podlaží  byly zachovány architektonické prvky  včetně původní tapety, knihovny s krbem, dřevěných podlah, dřevěného schodiště a ve  druhém podlaží je místnost s velkou šatní skříní a zabudovaným trezorem. Dům je celý podsklepený, nyní je v jedné s místností umístěn nový plynový kotel, původní prádelna a ostatní místnosti jako dílna aj. Dům završuje mansardová střecha. Součástí vily je i náročná, parkově upravená zahrada a zajímavá dobová garáž. Vila byla rovněž vděčným objektem filmařů a tak si mj. zahrála i v oblíbeném seriálu Dobrodružství kriminalistiky.

Vytápění celého domu je plynovým kotlem a rozvedeno radiátory po celém domě, kromě koupelny, tam je již podlahové topení. Některé radiátory jsou zachovány v původním, ale funkčním stavu.   Dům je napojen na městský vodovod a kanalizaci. K domu jsou zachovány původní plány, které budou předány novému majiteli.

V případě zájmu o více informací, nebo domluvení prohlídky, mě neváhejte kontaktovat.

Videoprohlídka

Plány domu z roku 1924

IMG_7107_003

 

Plán garáže z roku 1939

IMG_7114_003

 

Kontakt

Gabriela Berbrová

 Žiju svou prací !

Za každým prodejem nemovitosti se skrývá lidský příběh. A to je důvod, proč by nikdo neměl tak důležitý životní krok podceňovat. Ani prodávající, ani makléř. 


Gabriela Berbrová

Kontaktní formulář

Stáhnout PDF